Викладачі університету – на ІІІ міському фестивалі робототехніки «RoboLand»

15 червня 2022 р. з ініціативи комунального закладу «Полтавський міжшкільний ресурсний центр» з метою розвитку здібностей учнів закладів загальної середньої освіти, підтримки креативності, популяризації робототехніки в онлайн-форматі відбувся ІІІ міський фестиваль з робототехніки «RoboLand». Захід відвідали очільниця фізико-математичного факультету, докторка фізико-математичних наук Тетяна Барболіна та завідувач кафедри загальної педагогіки та андрагогіки, доктор педагогічних наук, гарант нової освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівня вищої освіти «Теорія і практика STEM-освіти» Володимир Мокляк.

Юні таланти представили своє бачення ідеального освітнього простору рідного закладу освіти (виконані за допомогою конструкторів); змагалися в середовищі програмування Scratch; віртуозно репрезентували створені власноруч моделі за допомогою інструментів 3D-програмування; роботи ж, запрограмовані дітлахами, писали літери українського алфавіту.

Присутніх вразила творчість обдарованих дітей. Найменші дослідники під час презентації території власної школи надзвичайно цікаво описували, що б вони хотіли там бачити.

Різноплановою виявилася тематика ігор, реалізованих учасниками фестивалю в середовищі програмування Scratch: спортсмени бігають по футбольному полю, виконують завдання і потрапляють на фініш; чарівник перемагає орків (!!!), ракета в космосі збиває ворожі ракети і встановлює рекорди; змія збирає яблука, але гра реалізована дуже цікаво, на трьох рівнях складності, з поєднанням складних конструкцій програмування; аналог гри «Hill climb racing» – дуже схожий, а в планах автора робота над грою для її вдосконалення.

Учні представили серйозні 3D-моделі, реалізовані за допомогою різних програм: робот-пилосос, керований смартфоном за допомогою віддаленого доступу; танк з багатьма дулами, який, звісно, допоможе ЗСУ подолати ворога; відомий робот WALL-E; мобільний підсилювач вай-фай сигналу з вбудованими зарядними пристроями для смартфонів; космічний метеорозбирач.

Діти, які програмували роботів для написання літер українського алфавіту, якимось дивом обирали слова, пов’язані з подіями в нашій країні: перемога, мир… Це було дуже зворушливо.

Компетентне журі визначило переможців. Кожен учасник отримав сертифікат учасника, сувенірну продукцію, квитки до кінотеатру, переможці – дипломи.

Безумовно, всі жителі нашої країни, кожен по-своєму, переживають війну. На жаль, світла пора дитинства юних талантів затьмарена сьогоднішніми подіями. Проте діти – оптимісти, тримають свій фронт – фронт творчості, інновацій, пізнавального інтересу, впевненості в перемозі.

Успіхів вам, молоді таланти!