Професор Володимир Мокляк – член журі Всеукраїнського конкурсу з робототехніки

Відповідно до листа Українського державного центру позашкільної освіти від 13.09.2023 р. № 09-13 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу з робототехніки (змішаний формат)» 16–27 жовтня 2023 р. на базі Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу з робототехніки.

Професор кафедри загальної педагогіки та андрагогіки Володимир Мокляк наказом Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради увійшов до складу журі по двох номінаціях – «Фрістайл» і «SCRATCH-ПРОЄКТ». У першій номінації конкурсанти представили цікаві проєкти – «Роботрактор-розміновувач» (Крістіна Лукашова), «Тягни-штовхай» (Артем Шолом, Роман Сероштан (команда)), «Смарт акваріум» (Роман Гресь), «Роботизована рука на Arduino» (Владислав Синяк), «Робот-квадрокоптер» (Іван Марченко), «Настільний нічник» (Анжела Хаджиу), «Завод по збиранню дронів» (Владислав Рябоконь), «Безпілотний всюдихід» (Олександр Пащенко), «Вимірювач сили» (Роман Красуля), «Бур-прибиральник» (Назар Кузнєцов), «Мапа тривог» (Команда «Electric Innovators»), «Прототип робота «Клешня 2.0» для роботи в екстремальних умовах» (Матвій Кулєш, Кіріл Клименко (команда Buky)), «Робот охоронець» (Олександр Вольф, Максим Пашута (команда)), «Погрузчик-сапер» (Євген Кондратенко, Денис Яценко (команда)), «Модель навантажувача на базі коліс Mecanum» (Владислав Чухно), «Порадник рибалки» (Владислав Лопатинський), «Розробка та використання ЕMG датчиків» (Андрій Гайдук), «Розробка робототехнічного комплексу для розвідки» (Лавр Сабельніков, Олександр Білокінь, Іван Ільницький, Олексій Величко, Святослав Ведмідь), «Робот-металошукач» (Аріана Тельпіз), «Самохідний пристрій» (Аліна Кушнірук, Юрій Мазуров (команда)), «Модель робота LegoCar» (Катерина Інта, Євгеній Інта (команда Lemons)), «Шолом Залізної людини» (Данііл Петров), «Багатозадачний дослідницький мобільний комплекс на основі сучасних технологій» (Ярослав Гусак), «Модель планетохода» (Артем Доценко), «Система автоматизованого сортування та накопичення відходів пакувальної тари» (Дар’я Доценко), «STOS – Система безпечного відкриття дверей» (Нікіта Меньков).

У номінації «SCRATCH-ПРОЄКТ» учні представили не менш цікаві роботи: «Робот-авіатор» (Ілля Грабко), «Робот-пожежник» (Ангеліна Голота), «Дрони-сапери» (Нікіта Братчун, Анастасія Вазірова, Анна Іванес, Вероніка Колбун, Богдан Лапенко, Поліна Яресько (команда)), «Сапер-рятівник» (Софія Дорогих, Кирило Марченко, Максим Рокитний, Іван Лубенець, Олександр Стаднік (команда)), «Підводний дрон Марічка» (Валерій Бровко), «Місія знищити» (Дмитро Колісник), «Гра «Збивання підводних човнів» (Дем’ян  Кириченко), «Гра «Морський дрон збирач морських мін» (Каміла Толочко), «Комп’ютерна гра «Збиття ворожої ракети» (Ілля Кузнєцов), «Гра «Робот-пожежник» (Роман Деркач).

Працювати з талановитою молоддю – задоволення. Усі роботи виконані на високому рівні, тому членам журі було складно визначитися з призовими місцями. Але, безперечно – всі переможці, адже це майбутнє нашої країни, діти, які розвиваються, набувають життєво необхідних компетентностей і вже в школі стають авторами оригінальних ідей.