Всеукраїнська конференція в Полтавському педагогічному про використання в освіті новітніх інформаційно-комунікаційних технологій
22–23 листопада 2023 р. на факультеті комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбулася VІIІ Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція молодих учених та студентів «Новітні інформаційно-комунікаційні технології в освіті», організована кафедрою математичного аналізу та інформатики.
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/foto-%E2%84%961-1.jpg)
З вітальним словом до учасників звернулася ректорка університету професорка Марина Гриньова, яка закцентувала увагу на розвитку університету, важливості дослідження питань використання інформаційно-комунікаційних технологій в освіті, значущості рейтингу ПНПУ імені В. Г. Короленка з-поміж педагогічних ЗВО.
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/foto-%E2%84%962-1-1024x650.jpg)
До привітань учасників конференції долучилися проректор із наукової роботи професор Василь Фазан, деканка факультету комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки професорка Тетяна Барболіна
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/foto-%E2%84%963-1.jpg)
У роботі конференції взяли участь науково-педагогічні працівники, керівники й учителі закладів загальної середньої освіти, здобувачі вищої освіти.
На пленарному засіданні обговорили особливості імплементації елементів електронної освіти у вищі навчальні заклади, переваги і недоліки використання мобільних технологій в освіті, приклади інтеграції технології доповненої реальності з навчально-методичним забезпеченням шкільного курсу інформатики, інтерактивні можливості платформ дистанційного навчання, новітні тенденції розробки електронних освітніх ресурсів і використання вільного програмного забезпечення.
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/foto-%E2%84%964-1-1024x648.jpg)
Великий інтерес в учасників конференції викликали доповіді науковців:
доцентки кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій Полтавського університету економіки і торгівлі Оксани Черненко («Імплементація освітніх технологій в освітній процес в Полтавському університеті економіки і торгівлі»),
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/foto-%E2%84%965-1024x559.jpg)
старшої викладачки Регіонального центру професійно-технічної освіти № 1 м. Кременчука Олесі Тристан («Використання можливостей лабораторії Microsoft Teams у дистанційному навчанні»),
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/foto-%E2%84%966-1024x619.jpg)
студентки Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Діани Олешко («Використання технології доповненої реальності на уроках інформатики»),
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/foto-%E2%84%967-1024x494.jpg)
учениці КЗ «Харківський університетський ліцей Харківської міської ради» Валентини Садченко («Порівняльний аналіз програмних та веб-орієнтованих засобів для створення учнями ліцею перерізів многогранників»)
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/foto-%E2%84%968-1024x535.jpg)
учителя інформатики КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №30 Полтавської міської ради Полтавської області» Анатолія Бурніса («Використання мобільних технологій у процесі вивчення інформатики: переваги та недоліки»),
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/foto-%E2%84%969-1024x511.jpg)
магістранта Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Богдана Вільницького («Роль програмованого навчання та алгоритмів у освіті»).
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/foto-%E2%84%9610-1024x487.jpg)
Фундаментальні виступи учасників, цікаві дискусії, різноманіття напрямів наукових розвідок засвідчили актуальність заявленої проблематики і перспективність подальших досліджень у сфері використання новітніх інформаційно-комунікаційних технології в освіті.