Всеукраїнська конференція в Полтавському педагогічному про використання в освіті новітніх інформаційно-комунікаційних технологій

22–23 листопада 2023 р. на факультеті комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбулася VІIІ Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція молодих учених та студентів «Новітні інформаційно-комунікаційні технології в освіті», організована кафедрою математичного аналізу та інформатики.

З вітальним словом до учасників звернулася ректорка університету професорка Марина Гриньова, яка закцентувала увагу на розвитку університету, важливості дослідження питань використання інформаційно-комунікаційних технологій в освіті, значущості рейтингу ПНПУ імені В. Г. Короленка з-поміж педагогічних ЗВО.

До привітань учасників конференції долучилися проректор із наукової роботи професор Василь Фазан, деканка факультету комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки професорка Тетяна Барболіна

У роботі конференції взяли участь науково-педагогічні працівники, керівники й учителі закладів загальної середньої освіти, здобувачі вищої освіти.

На пленарному засіданні обговорили особливості імплементації елементів електронної освіти у вищі навчальні заклади, переваги і недоліки використання мобільних технологій в освіті, приклади інтеграції технології доповненої реальності з навчально-методичним забезпеченням шкільного курсу інформатики, інтерактивні можливості платформ дистанційного навчання, новітні тенденції розробки електронних освітніх ресурсів і використання вільного програмного забезпечення.

Великий інтерес в учасників конференції викликали доповіді науковців:

доцентки кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій Полтавського університету економіки і торгівлі Оксани Черненко («Імплементація освітніх технологій в освітній процес в Полтавському університеті економіки і торгівлі»),

старшої викладачки Регіонального центру професійно-технічної освіти № 1 м. Кременчука Олесі Тристан («Використання можливостей лабораторії Microsoft Teams у дистанційному навчанні»),

студентки Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Діани Олешко («Використання технології доповненої реальності на уроках інформатики»),

учителя інформатики КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №30 Полтавської міської ради Полтавської області» Анатолія Бурніса («Використання мобільних технологій у процесі вивчення інформатики: переваги та недоліки»),

магістранта Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Богдана Вільницького («Роль програмованого навчання та алгоритмів у освіті»).

Фундаментальні виступи учасників, цікаві дискусії, різноманіття напрямів наукових розвідок засвідчили актуальність заявленої проблематики і перспективність подальших досліджень у сфері використання новітніх інформаційно-комунікаційних технології в освіті.