Співробітництво університету з «Полтавською асоціацією бізнесу» та «Інститутом розвитку міста»
З ініціативи кафедри політекономії були підписані угоди про співпрацю між Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка, громадською спілкою «Полтавська асоціація бізнесу» (надалі – ГС «ПАБ») та комунальною організацією «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради (надалі – КО «Інститут розвитку міста» ПМР). Підписи під документами поставили в.о. ректора Роман Сітарчук, голова ГС «ПАБ» Ірина Бессарабова та директор КО «Інститут розвитку міста» ПМР Тетяна Татаріна.
![](http://maths.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/07/MyCollages-15-1024x768.jpg)
Розширення кола партнерів Університету відбулося зважаючи на необхідність інтегрувати інноваційний освітній досвід та наукові розробки у сферу бізнесу, враховуючи важливість і загальну зацікавленість у співпраці в напрямку розвитку підприємництва, у підготовці кадрів для сфери малого та середнього підприємництва, а також в напрямку розвитку Полтавської міської територіальної громади.
В рамках підписаних угод визначені такі пріоритетні напрями співпраці:
- підготовка пропозицій і розробка проектів із використанням наукових напрацювань учених Університету щодо реалізації Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2021-2027 роки, соціально-економічних програм, спрямованих на розвиток малих та середніх форм підприємництва в регіоні;
- створення на базі Університету робочої групи із залученням фахівців у галузі економіки та підприємництва, соціальних, управлінських та інших наук з реалізації партнерських проектів у сфері соціального, креативного, академічного підприємництва, забезпечення інформаційно-консультаційної, кадрової підтримки малого і середнього бізнесу у Полтавському регіоні;
- підготовка пропозицій і розробка проектів із використанням наукових напрацювань учених Університету щодо реалізації стратегії Полтавської міської територіальної громади, Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030», Плану сталої міської мобільності міста Полтава;
- проведення спільних освітніх, інформаційних, профорієнтаційних та інших заходів, впровадження практичної підготовки студентів на підприємствах Полтавської міської територіальної громади;
- організація та проведення навчальних візитів, консультацій, регулярних взаємних зустрічей, семінарів, круглих столів, науково-практичних конференцій і інших подібних заходів;
- розробка та впровадження в освітній процес Університету навчальних курсів, сертифікатних програм та наукових практикумів соціально-економічного, підприємницького та бізнес-орієнтованого спрямування, зокрема з питань публічної політики, підприємництва, інноваційної діяльності з метою розвитку економіки Полтавської міської територіальної громади, формування підприємницьких навичок та соціальної відповідальності студентської молоді;
- удосконалення освітніх програм Університету (зокрема, за спеціальностями 051 Економіка, 073 Менеджмент, 242 Туризм) відповідно до потреб та запитів бізнесу, залучення представників малого та середнього підприємництва до участі у робочих групах з розробки та удосконалення освітніх програм.