В університеті відбулася гостьова лекція на тему «Дидактичні особливості змішаного навчання: моделі, інтерактив, ресурси»
20 листопада 2024 р. у межах роботи Міжнародної науково-практичної конференції «Фундаментальні засади та імплементація педагогіки миру в Україні й світі», організатором якої є кафедра загальної педагогіки та андрагогіки за підтримки керівництва університету, відбулася гостьова лекція з елементами тренінгу для студентів, магістрантів і аспірантів університету на тему: «Дидактичні особливості змішаного навчання: моделі, інтерактив, ресурси». Провела лекцію докторка педагогічних наук, доцентка, професорка кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Наталія Кононец.
Професорка Наталія Кононец розпочала спілкування з обґрунтування актуальності представленої проблеми в сучасних непростих умовах функціонування вітчизняної системи освіти.
Учасники наукового заходу дізналися про різні тлумачення поняття «змішане навчання», підходи науковців до класифікації моделей змішаного навчання, розглянули ресурси для реалізації інтерактивних методів під час змішаного навчання.
Як зазначила спікерка, змішане навчання – це:
– змішування різних підходів до організації освітнього процесу;
– поєднання цифрових, педагогічних технологій та практико-орієнтованих завдань;
– ефективне поєднання різних способів, моделей та стилів навчання;
– інноваційна концепція організації освітнього процесу, яка акумулює переваги традиційного, онлайн та офлайн-навчання.
Змішане навчання не зводиться лише до комбінування контактних форм організації навчального процесу з онлайн-навчанням, воно передбачає глибинні трансформації у побудові змісту та структури навчального процесу (на рівні дисципліни, курсу, освітньої програми), організації та підтримки персоналізованої освітньої діяльності студентів.
Наприкінці заходу учасники мали змогу спробувати спільно попрацювати над створенням ментальної карти за допомогою сервісу https://lucid.app/documents/#/home?folder_id=recent. Присутні висловили надзвичайно позитивний фідбек щодо практичного застосування отриманих на занятті знань.
Докторка педагогічних наук, професорка Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди Анна Боярська-Хоменко висловила зацікавленість у заходах такого штибу і закцентувала увагу на тому, що такі зустрічі сприяють зростанню цифрових компетентностей сучасної людини.
Щиро дякуємо учасникам конференції за активну наукову й громадянську позицію!