Міжнародна науково-практична конференція «Фундаментальні засади та імплементація педагогіки миру в Україні й світі»

У Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка 19 листопада 2024 року розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Фундаментальні засади та імплементація педагогіки миру в Україні й світі».

Захід організувала кафедра загальної педагогіки та андрагогіки. Учасників та гостей привітала ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, член-кореспондент НАПН України, докторка педагогічних наук, голова оргкомітету професорка Марина Гриньова. До конференції долучилися більш ніж 200 учасників із Польщі, Бразилії, Канади, Німеччини, Тунісу та різних регіонів України: Києва, Дніпра, Полтави, Глухова та інших міст.

Учасники зустрілися у змішаному форматі, щоб укотре засвідчити важливість реформування вищої освіти, обговорити теоретичні засади педагогіки миру у вітчизняному й зарубіжному науковому дискурсі, розкрити концептуальні засади підготовки нового вчителя з базовими цінностями толерантності, миролюбства, справедливості та ін., презентувати принципи педагогіки миру та їхнього застосування в навчанні й вихованні молоді, розглянути інтеграцію педагогіки миру з принципами сталого розвитку суспільства, простежити імплементацію ідей педагогіки миру в діяльності педагогів-новаторів, презентувати й апробувати результати педагогічних досліджень, представити нові напрями й нові освітні ідеї, глибше пізнати доробок різних наукових шкіл України й зарубіжжя.

На пленарному засіданні виступив начальник управління Державної служби якості освіти у Полтавській області, кандидат педагогічних наук, доцент Юрій Кращенко, який підбив підсумки ІІ етапу загальнодержавного моніторингу якості освіти в умовах воєнного стану за результатами тестування учнів 6-х, 8-х класів з української мови там математики.

Докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України Мирослава Вовк схарактеризувала психолого-педагогічну підготовку майбутніх педагогів, основні виклики та механізми врегулювання.

Докторка юридичних наук, кандидатка педагогічних наук, професорка, т.в.о. завідувача кафедри психології та педагогіки Дніпровського державного університету внутрішніх справ Вікторія Савіщенкопрезентувала виховні впливи держави на формування особистості на сучасному етапі.

Кандидат педагогічних наук, доцент, заступник директора з науково-педагогічної роботи, міжнародної та ґрантової діяльності, завідувач кафедри правознавства та фінансів Полтавського інституту економіки і права ЗВО «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» Руслан Басенко розкрив людинотворчий потенціал ренесансної ідеї цілісної освіти особистості у побудові життєстверджуючої гуманістичної парадигми виховання.

Докторка філософії Марина Кирилюк проаналізувала професійний розвиток педагогів у Польщі.

Докторка філософії, викладачка Центру підвищення професійних компетентностей з державної мови Вищої школи публічного управління Тетяна Бондаренко розповіла про самореалізацію особистості державного службовця як основу його публічного виступу.

Учасники не лише підсумували результати наукових дискусій, а й окреслили перспективи подальшої співпраці. Доповіді учасників конференції будуть надруковані у кафедральному збірнику наукових праць. Учасники конференції отримають сертифікати про участь у науковому заході.

Організаційний комітет Міжнародної науково-пркктичної конференції висловлює подяку всім, хто долучився до проведення наукової події. Висловлюємо щирі сподівання, що конференція сприятиме розвитку дослідження вищої освіти в Україні та світі.

Дякуємо усій українській науково-освітянській спільноті за їхню роботу, дякуємо усім закордонним колегам за потужну підтримку України!

You may also like...