У педагогічному університеті відбулась ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціально-економічні, політичні та гуманітарні виміри національного та місцевого розвитку»

9 квітня 2020 р. на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціально-економічні, політичні та гуманітарні виміри національного та місцевого розвитку». Ініціаторами та організаторами зібрання виступили кафедра політекономії ПНПУ імені В. Г. Короленка, Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування, Громадська організація «Полтавська асоціація бізнесу» та Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська асоціація політичної економії». Зважаючи на умови карантину, вперше подібна зустріч відбулася у форматі онлайн-конференції, що, втім, не завадило долучитися до обговорення значній кількості учасників.

Із вступним словом до учасників зібрання звернувся голова оргкомітету, завідувач кафедри політекономії Сергій Степаненко. У своєму виступі він обґрунтував ключові виклики сьогодення, окреслив загрози та можливості сучасної кризової ситуації. Вітальне слово до наукового співтовариства виголосив декан фізико-математичного факультету Юрій Москаленко. У ході пленарного засідання, що відбувалося у дистанційній формі з використанням сервісу відеоконференцій Zoom, прозвучали змістовні та актуальні доповіді, які репрезентували науковий погляд на проблему забезпечення національного та місцевого розвитку крізь призму сучасних реалій. Особливий інтерес учасників та жваву дискусію в онлайн-форматі викликали виступи професора ПНПУ імені В. Г. Короленка Лариси Яковенко, громадського діяча Яна Голодняка (м. Свідник, Словацька Республіка), доцента Білоруського державного університету Лариси Філінської (м. Мінськ, Республіка Білорусь), професора Національного університету біоресурсів і природокористування України Василя Стрільця (м. Київ), професорів Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Ганни та Юрія Пилипенків, доцента Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Ірини Дерід.

Доповіді на конференцію представили понад 80 учасників, які репрезентували різні міста України та закордону: Київ, Харків, Дніпро, Полтаву, Мінськ, Берлін, Таллінн, Свідник. Програма конференції вмістила доповіді різноспрямованих вчених (економістів, філософів, істориків, політологів, психологів, педагогів), а також представників органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, громадських організацій, аспірантів та студентів.

Окремо варто наголосити, що у рамках наукового форуму відбулася комунікація викладачів кафедри політекономії, студентів та магістрантів спеціальності 051 Економіка зі стейкхолдерами. Генеральний директор ТОВ «Окрон» Віктор Яковенко, директор комунальної установи «Агенція місцевого розвитку територіальних громад Полтавського району» Юлія Попова, начальник Державної екологічної інспекції Центрального округу Євген Мартосенко, директор ТОВ «АГРОКОН СЕРВІС» Сергій Гермашевський, генеральний директор Регіонального фонду підтримки підприємництва по Полтавській області Ніна Кузьменко, заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко поділилися практичним досвідом, висловили своє бачення розвитку бізнесу у сучасних умовах. Сторони також обговорили зміст і структуру освітньо-професійних програм підготовки майбутніх економістів, перелік навчальних дисциплін, професійні компетентності та результати навчання. Учасники обговорення відзначили, що змістове наповнення освітньо-професійних програм відповідає сучасним вимогам до підготовки фахівців економічного профілю та запитам роботодавців, враховує тенденції розвитку економічної теорії і практики. Також із роботодавцями були обговорені питання практичної підготовки фахівців зі спеціальності 051 Економіка.

Формат дистанційної комунікації у формі онлайн-конференції довів свою дієвість та продуктивність. За підсумками роботи конференції запланований випуск збірника наукових статей.