Студенти-короленківці пройшли тренінг “Особистий/сімейний бюджет – балансування доходів та видатків”

Черговим заходом, що відбувся на кафедрі політекономії в рамках участі у міжнародному проєкті Global Money Week, став тренінг на тему “Особистий/сімейний бюджет – балансування доходів та видатків”.

Організаторами заходу виступили Сергій Степаненко та Тетяна Непокупна. Зважаючи на карантинні обмеження, зустріч відбувалася дистанційно на основі онлайн-платформи Zoom. У тренінгу взяли участь студенти фізико-математичного (освітня програма “Економіка”), психолого-педагогічного (освітня програма “Соціальна робота (Соціальна педагогіка)”), природничого (освітня програма “Менеджмент (Інноваційна діяльність)”) факультетів та факультету історії та географії (освітня програма “Туризм”).

Мета тренінгу мала комплексний характер:

– з’ясування ставлення студентів до грошей, сімейного бюджету, доходів і витрат та їх видів і структури;

– складання та ведення сімейного бюджету;

– управління грошима, віднаходження додаткових джерел доходів та шляхів оптимізації сімейних і індивідуальних витрат;

– створення сімейного резервного фонду, необхідності заощадження та інвестування.

Інструменти, які були використані викладачами кафедри у ході тренінгу сприяли формуванню у студентів фінансової компетентності – застосування теоретичних знань на практиці, вироблення навику управління своїми грошима та грошима сім’ї.

Важливою складовою тренінгу стала економічна гра “Доходи і витрати сім’ї”.

У результаті проведеного заходу у студентів мають з’явитися базові знання з приводу:

– усвідомлення потреб і необхідності диверсифікації доходів;

– розрахунку частки витрат на різні потреби і коригування потреб відповідно до доходів і ситуації;

– контролю за спонтанною поведінкою і покупками;

– правильних фінансових установок щодо розуміння студентами залежності їхнього фінансового стану у першу чергу від власної поведінки щодо доходів, споживання, заощадження та інвестицій.

Нагадуємо, що в рамках заходів Global Money Week усі бажаючі можуть перевірити свій рівень фінансової грамотності, пройшовши коротке онлайн-тестування за покликанням: Тест “Фінансова грамотність”.