На факультеті провели «Фестиваль професій»
27 березня 2023 р. в ПНПУ імені В.Г. Короленка відбувся Фестиваль професій, на який завітали потенційні абітурієнти та їхні батьки.
Активну участь у заході взяв факультет комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки, який представив три локації: «Фізико-математична освіта», «Комп’ютерні науки та ІТ-освіта», «Економіка».
![](http://maths.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/1-5.jpg)
На локації «Фізико-математична освіта» гості Фестивалю професій мали можливість за допомогою завідувача кафедри загальної фізики і математики Олега Саєнка та доцента кафедри загальної фізики і математики Любові Черкаської познайомитися з тим, як прищепити учням любов до фізики і математики, переконатися, що точні науки можуть бути захоплюючими і несподіваними, сповненими таємниць.
Майбутні абітурієнти за допомогою окулярів віртуальної реальності поринули у незвідані далі космосу і змогли майже «дістати зірку з неба».
![](http://maths.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/2-4.jpg)
Особливу увагу та жваве обговорення аудиторії викликали математичні софізми. Слухачі із задоволенням долучилися до відшукання порушень логіки міркувань та спростування наведених «доведень». Інтригуюча атмосфера панувала в аудиторії під час проведення математичних фокусів. Залюбленість у математику та бажання й уміння розв’язувати математичні задачі спонукали майбутніх абітурієнтів до успішного розкриття секретів цих фокусів.
Потенціал використання орігамі в освітньому процесі на сьогодні є недооціненим. Учасники фестивалю професій спробували свої сили в обґрунтуванні відомих теорем шкільного курсу геометрії з використанням паперових фігур та комбінуванням їх різноманітних згинів, що утвердило їх у бажанні пошуку цікавих оригінальних, нестандартних підходів до розв’язування математичних задач. На творчій, «танграмній», ноті завершувалася робота локації «Фізико-математична освіта». Майбутні абітурієнти долучилися до складання мозаїки з фігур танграму, виявивши логічне і комбінаторне мислення, творчу уяву, креативність.
![](http://maths.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/3-4-746x1024.jpg)
На локації «Комп’ютерні науки та ІТ-освіта» магістрант спеціальності «Середня освіта (Інформатика)» Дмитро Барабан провів майстер-клас «Frontend-розробка сайту», на якому учасники змогли створити свій перший код на JavaScript, отримали практичний досвід на реальних проєктах під гаслом «Зручно, гарно та без багів – основні задачі розробника, які він розв’язує за допомогою CSS, HTML та JavaScript».
![](http://maths.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/4-2-1024x768.jpg)
З майстер-класом з робототехніки як сучасного освітнього напряму на локацію завітали представники КЗ «Полтавський міжшкільний ресурсний центр» (директор – Олена Цимбалюк) Світлана Пилюк (методист) та Дмитро Нетребко (оператор комп’ютерного набору). Заклад активно займається впровадженням STEAM-освіти у місті Полтава. Відвідувачам локації «Комп’ютерні науки та ІТ-освіта» представили робототехнічні набори: LEGO Education SPIKE, Makeblock Neuron (програмована електронна платформа будівельних блоків для навчання STEAM), MatataLab (набір для вивчення основ алгоритмізації та програмування), — які є частиною великої ресурсної бази STEAM-центру МРЦ. Жвавий інтерес учасників заходу викликало складання програм для керування роботами.
![](http://maths.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/5-768x1024.jpg)
На локації «Економіка» присутні мали можливість переглянути виставку під назвою «З історії грошей», створеною на основі колекцій викладачів факультету, здійснити віртуальну екскурсію в музей грошей Національного банку України, а також ознайомитися із способами оптимізації особистих витрат та альтернативними варіантами отримання доходів під час мікротренінгу «Управління особистими фінансами».
![](http://maths.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/6-1-769x1024.jpg)
![](http://maths.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/7-1024x768.jpg)