Завершилася робота експертної комісії з акредитації освітньо-професійної програми «Економіка» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти

У Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка завершилася робота експертної групи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з акредитації освітньо-професійної програми «Економіка» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти із використанням технічних засобів відеозв’язку.

Відповідно до наказу № 482-Е від 9 березня 2023 р. до складу експертної групи увійшли:

ДОРОНІНА Ольга Анатоліївна, доктор економічних наук (Донецький національний університет імені Василя Стуса) керівник експертної групи;

ШУБАЛИЙ Олександр Михайлович, доктор економічних наук (Луцький національний технічний університет);

НІКОЛАЄВ Дмитро Петрович (Державний університет «Одеська політехніка», здобувач вищої освіти).

З програмою роботи експертної групи можна ознайомитися за покликанням.

Перша офіційна зустріч членів експертної групи була з гарантом ОП доцентом кафедри політекономії Борисом Шевченком, який надав відповіді на питання щодо унікальності та особливостей впровадження освітньо-професійної програми «Економіка» у ПНПУ імені В. Г. Короленка.

Наступна зустріч членів експертної групи відбулася з адміністрацією університету: ректоркою професоркою Мариною Гриньовою, першим проректором доцентом Олексієм Гурою, проректором із наукової роботи професором Василем Фазаном, проректором із господарської роботи Віктором Дудником, деканом факультету комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки професоркою Тетяною Барболіною, завідувачем кафедри політекономії Сергієм Степаненком, гарантом освітньої програми «Економіка» доцентом Борисом Шевченком.

Також експерти мали зустріч з науково-педагогічними працівниками, які безпосередньо відповідають за зміст освітніх програм, а також викладають на цій програмі.

Наступною була зустріч із здобувачами вищої освіти, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Економіка»: Анастасією Ремигою, Олександрою Гадаєвою, Євгенієм Нагорним, Владиславом Долговим, Сергієм Лебединським, Володимиром Сердюком, Наталією Циб, Вікторією Гончаренко, Крістіною Ващенко.

Про організацію студентського життя в університеті експерти дізналися під час зустрічі з представниками студентського самоврядування: Віталіною Сагайдак, Владиславом Долговим, Миколою Лозою, Юлією Раренко.

Цікаво пройшла відкрита зустріч, до якої могли долучилися усі охочі, розповісти про специфіку реалізації цієї освітньої програми на факультеті комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки.

З основними напрямками співпраці викладачів та студентів факультету із стейкголдерами експертів ознайомили: директорка комунальної установи «Агенція місцевого розвитку територіальних громад Полтавського району» Юлія Попова, директор ТОВ «АГРОКОН СЕРВІС» Сергій Гермашевський, заступник директора по персоналу ПП «КОМПАНІЯ «НАДЕЖДА» Віктор Яколенко, директорка (до лютого 2023р.) Комунальної організації «Інститут розвитку міста» Тетяна Татаріна, начальниця відділу стратегічного планування, моніторингу та промоцій управління стратегічного розвитку Департаменту економіки і інвестицій виконавчого комітету Полтавської міської ради Ганна Люлька, генеральна директорка Регіонального фонду підтримки підприємництва по Полтавській області Ніна Кузьменко, начальниця відділу культури і туризму виконавчого комітету Заводської міської ради Юлія Краснолуцька.

У другий день візиту члени експертної групи, у режимі відеоконференції, оглянули матеріально-технічну базу, що використовується під час реалізації освітньої програми, зустрілися з адміністративним персоналом: начальником навчально-методичного відділу Дмитром Лободою, начальницею відділу забезпечення якості освіти та акредитації Дар’єю Бридун; провідною фахівчинею відділу інноваційної діяльності та міжнародних зв’язків Анастасією Момот, помічницею керівника з кадрової та організаційної роботи Інною Важеніною, головною бухгалтеркою Оленою Пожидаєвою, відповідальною секретаркою приймальної комісії Мариною Тесленко, керівницею психологічної служби Надією Мишко, відповідальною за антикорупційну діяльність Тамарою Жалій, директоркою бібліотека імені Михайла Андрійовича Жовтобрюха Валентиною Орєховою, керівницею інформаційно-обчислювального центра Любов’ю Хоменко.

Про свої враження від навчання на освітній програмі і про свій життєвий шлях після завершення навчання експертам розповіли випускники ОП Марина Литвин, Владислава Мостовик, Віта Сухорада, Анастасія Щербина, Єлизавета Щербина.

Під час фінальної зустрічі експертна група відзначила сильні сторони освітньої програми «Економіка» і висловила побажання й пропозиції щодо її удосконалення.