Готуємо учителів фізики до роботи в Новій українській школі
16 вересня 2022 р. на фізико-математичному факультеті Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбулася презентація освітнього середовища «Підготовка майбутніх учителів фізики до роботи в Новій українській школі».
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/09/1-21-1024x683.jpg)
На відкриття нової лабораторії завітали міський голова Полтави Олександр Мамай, державний секретар Міністерства освіти і науки України Сергій Захарін, директор Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України Олег Топузов, академік-секретар Відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України Петро Саух, перший заступник голови обласної рад Олександр Лемешко, начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик.
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/09/2-20.jpg)
Презентоване освітнє середовище, створене у тісній співпраці з потужним партнером ПНПУ імені В. Г. Короленка – Донецьким обласним спеціалізованим коледжем спортивного профілю імені С. Бубки – є важливим кроком у покращенні якості підготовки учителів природничо-математичних дисциплін. Наявне лабораторне та мультимедійне обладнання дозволяє формувати навички проведення лабораторного та демонстраційного експерименту, використання віртуальних фізичних лабораторій, організації дослідницької роботи учнів (у тому числі у процесі проєктної діяльності) тощо.
Гостей привітала очільниця фізико-математичного факультету ПНПУ імені В. Г. Короленка Тетяна Барболіна, яка зазначила, що ефективне навчання фізики передбачає спостереження, маніпулювання з реальними об’єктами та матеріалами, тому надзвичайно важливим є ознайомлення майбутніх учителів фізики із можливостями використання обладнання, яким може бути оснащений сучасний кабінет фізики Нової української школи.
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/09/3-15-1024x683.jpg)
Ректорка університету професорка Марина Гриньова у своєму виступі зауважила, що в університеті цього року відкриваються дві нові лабораторії для підготовки вчителів, які будуть працювати вже у Новій українській школі – лабораторії фізики і хімії. Вона висловила упевненість у тому, що оновлені лабораторії стануть потужним осередком формування висококваліфікованих учителів з цих дисциплін, а також підкреслила, що цього року у Полтавському педагогічному значно посилиться робота з підготовки вчителів фізики і хімії для роботи саме в Новій українській школі.
Олександр Мамай привітав студентів і викладачів фізико-математичного факультету з новими можливостями, що з’являються у них з відкриттям нової лабораторії, побажав ще більших та вагоміших здобутків у їхній професійній діяльності, відзначивши в цілому високий рівень вчителів природничо-математичних дисциплін у Полтаві, які можуть підготувати і готують учнів до виконання завдань зовнішнього незалежного оцінювання на 200 балів, у чому він особисто зміг пересвідчитися.
Голова Наглядової Ради Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка академік Олег Топузов, спілкуючись зі студентами фізико-математичного факультету, підкреслив вагомість природничо-математичних наук, наголосив на їхній значимості для успішної роботи Нової української школи, побажав студентам і викладачам фізико-математичного факультету подальших успіхів і творчих здобутків.