Відбулося розширене засідання робочих груп зі створення / оновлення освітніх програм «Комп’ютерні науки» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти

24 червня 2025 р. на факультеті комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка у змішаному форматі відбулося розширене засідання робочих груп зі створення / оновлення освітньо-професійних програм «Комп’ютерні науки» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти за спеціальністю F3 Комп’ютерні науки.

У засіданні взяли участь члени робочих груп: декан факультету комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки Тетяна Барболіна (гарант освітньої програми другого (магістерського) рівня вищої освіти), доценти кафедри математичного аналізу та інформатики Тетяна Баранник (гарант освітньої програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти), Оксана Дмитрієнко, Олександр Мамон, інформаційний директор мережі «TA-DA!» Олександр Трохименко, студенти Дмитро Жартун, Вероніка Курилко, Мирослав Малюсейко, Олександр Пархоменко.

До обговорення долучилися також представники роботодавців та академічної спільноти, зокрема: завідувачка кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій Полтавського університету економіки і торгівлі Олена Ольховська, завідувач відділу комп’ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центра МВС України Ігор Волкодав, фахівці-практики Юрій Олексійчук та Дмитро Ольховський.

На засіданні підвели підсумки обговорення проєктів освітніх програм, які були розміщені на сайті кафедри математичного аналізу та інформатики у травні 2025 року. Як відзначила декан факультету Тетяна Барболіна, головні зміни були пов’язані з уточненням та увиразненням фокусів освітніх програм. Співпраця з компаніями, які працюють у галузі EdTEch, спонукала більш чітко акцентувати увагу на розробці інформаційний систем саме для підтримки освітнього процесу. Фахова підготовка науково-педагогічних працівників, задіяних у реалізації освітньої програми, дозволить ознайомити здобувачів освіти не лише з технічними аспектами, але і правильним добором контенту, врахуванням особливостей педагогічного дизайну, що є важливим для розробки якісного продукту у цій галузі. Відповідно до визначеного фокусу уточнено та доповнено програмні результати навчання й компетентності, у переліку освітніх компонент виокремлено дисципліни, спрямовані на формування навичок розробки інформаційних систем для покращення та підтримки освітнього процесу.

Присутні на засіданні зовнішні стейкхолдери схвально оцінили зміни, що внесені робочою групою, та підтримали пропоновані проєкти освітніх програм.  Гарантка освітньої програми бакалаврського рівня Тетяна Баранник також звернула увагу на наявність позитивних рецензій.

У підсумку було досягнуто згоди, що освітньо-професійні програми «Комп’ютерні науки» першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти із запропонованим змінами створюють умови для якісної професійної підготовки фахівця з комп’ютерних наук і можуть бути впроваджені в освітній процес Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

На завершення зустрічі гаранти освітніх програм підкреслили важливість участі фахівців-практиків, здобувачів  освіти, представників академічної спільності в оновленні освітніх програм, подякували за співпрацю та конструктивний діалог усім учасникам зустрічі.

You may also like...