В університеті відбувся VI Всеукраїнський відбірковий фестиваль міжнародного конкурсу «Наука на сцені»

21 березня 2025 р. за підтримки ректорки Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка професорки Марини Гриньової відбувся VI Всеукраїнський відбірковий фестиваль міжнародного конкурсу «Наука на сцені» (базова кафедра – загальної педагогіки та андрагогіки, координатор від університету – професор Володимир Мокляк). Захід відбувся за сприяння Наталії Казачкової (виконавча директорка Освітнього центру розвитку обдарованості юнацтва); Ірини Василашко (завідувачка сектору інноваційних форм та методів діяльності відділу STEM-освіти Інституту модернізації змісту освіти НАПН України). Члени журі від університету – професорка Леся Петренко і доцент Олег Саєнко, від учительської спільноти – Юрій Гулий і Людмила Безперстова (м. Горішні Плавні).

Усього на конкурс було заявлено 19 напрочуд оригінальних STEM-проєктів від учителів міста й області і студентів університету: Володимир Бабенко – «IT sneck»; Людмила Безперстова, Юрій Гулий – «Побачити невидиме і зробити неможливе»; Володимир В’язінько – «Створення візуального контенту для уроків географії за допомогою ШІ»; Наталія Глущенко – «Штучний інтелект у STEM-освіті»; Ірина Даниленко – «STEM-проєкт RoboСлово»; Вікторія Іванова – «Кодуємо майбутнє: робототехніка в дії»; Анастасія Кокарєва, Андрій Коновалов – «Україна без меж: використання ШІ на уроках інформатики»; Тетяна Куратнік – «Міні city-ферма на підвіконні»; Марина Лебідь – «Інтерактивний журнал: прийоми оживлення»; Ірина Лихошвай – «STEM-майстерня. Задачі на рух у початковій школі»; Антоніна Мельник– «Ecocraft»; Любов Підгорна – «Гостинець для птахів»; Тетяна Подгорна – «Олівець: маленький творець STEM-ідей»; Віталій Помаз – «Електронна шкільна їдальня»; Роман Романчук – «Емоційний компас»; Віктор Сергєєв – «Навчально-туристичний маршрут заповідними куточками Кременчуччини з використанням картографічних вебсервісів»; Захар Сліпченко – «Інтерактивний кораблик «Бенчі»; Любов Хоменко, Марина Колінько – «EcoTech Art: створемо майбутнє з природою та технікою»; Олександр Чабан – «Перероблювач PЕТ-пляшок у пластик для 3D-друку».

Після тривалої наради членів журі дипломи з відзнакою отримали Вікторія Іванова, Захар Сліпченко, Олександр Чабан та Тетяна Підгорна.

Європейська асоціація «Наука на Сцені» є одною з найбільших спільнот вчителів зі STEM-освіти під патронатом Єврокомісії. Це платформа для обміну досвідом, ідеями та інноваціями серед учителів природничо-наукового напрямку та вчителів молодшої школи, які використовують STEAM-підхід у викладанні. Головне гасло асоціації «From Teachers to Teachers», а саме обмін професійним досвідом від учителя до вчителя. Ця платформа є відкритим Європейським проєктом, у якому Україна бере участь з 2015 р. Раз на два роки керівники проєкту організовують Міжнародний фестиваль у різних країнах Європи у форматі ярмарку педагогічних інновацій. Делегати від кожної з 38 Європейських країн обираються міжнародним журі шляхом проведення національних відборів або фестивалів. Майбутній Міжнародний Фестиваль буде проведено у Литві, Клайпеді 27–31 травня 2026 р.

Фіналісти національного відбіркового етапу, талановиті вчителі-новатори та студенти, майбутні вчителі будуть представляти нашу країну на міжнародному рівні. Головне гасло майбутнього європейського фестивалю – «Сталий розвиток у STEAM-освіті». Найкращі проєкти від учителів України будуть представлені на ярмарку вчительських інновацій, семінарах та коротких лекціях, що на часі має не тільки освітнє, а й стратегічне значення для нашої країни у протистоянні з агресором. Організатором європейського фестивалю виступає Міністерство освіти Литви під патронатом пані Марії Габріел, члена Європейської Комісії.

Організатори відбіркового фестивалю надзвичайно вдячні Полтавському національному педагогічному університету імені В. Г. Короленка за можливість пошуку оригінальних ідей креативних учителів і студентів: ректорці університету професорці Марині Гриньовій, першому проректору доценту Олексію Гурі, проректору з наукової роботи професору Василю Фазану, голові Ради з організації виховної діяльності доцентці Людмилі Гомлі, очільниці інформаційно-обчислювального центру Любові Хоменко, деканам факультетів та директорам навчально-наукових інститутів, а також усім, хто долучився до організації й проведення такого значущого заходу.

В університеті, окрім загального впровадження інноваційних технологій в освітній процес, STEM-освіта реалізується в двох освітніх програмах бакалаврського («Технології. STEM» (гарантка – доцентка Любов Хоменко) і «Технології. Робототехніка» (гарантка – доцентка Лариса Гриценко)) та одній освітній програмі магістерського рівня вищої освіти – «Теорія і практика STEM-освіти» (гарант – професор Володимир Мокляк).

У березні 2025 р. започатковано співпрацю університету з відділом STEM-освіти Інституту модернізації змісту освіти НАПН України, зокрема окреслено долучення науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти до IІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції», що відбудеться 24 квітня 2025 року в online-форматі; Всеукраїнського STEM-дня тощо.

Щиро дякуємо мегакреативним учасникам фестивалю за прекрасні ідеї реалізації STEM-підходу в освітньому процесі і запрошуємо долучатися до наступних STEM-ініціатив!

You may also like...