Профорієнтаційні заходи кафедри політекономії

Завідувач кафедри політекономії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Сергій Степаненко в рамках освітньо-профорієнтаційного проекту «PRO економіку», започаткованого під егідою громадської спілки «Полтавська асоціація бізнесу», щоп’ятниці проводить заняття з учнями 10 класів комунального закладу«Полтавський міський багатопрофільний ліцей №1 імені Івана Петровича Котляревського». В умовах карантину учасники вивчають нові теми дистанційно – у форматі онлайн-конференцій від ZOOM. За цей період були розглянуті актуальні теми «Бізнес і підприємці», «Конкуренція і монополія», «Національна економіка та її показники», «Макроекономічна нестабільність», «Економічна політика держави», «Міжнародна торгівля і міжнародна валютна система».

Заняття, насичені за змістом та методичними формами, сприяють формуванню в учнів економічного світогляду, розвитку творчого мислення, удосконаленню навиків критичного мислення, аналізу та об’єктивної оцінки поточної економічної ситуації, прийняття самостійних рішень. Учасники визнають, що неформальна економічна освіта навіть у дистанційному форматі сприяє розвитку комунікаційних здібностей, вмінню розв’язувати конкретні життєві ситуації, підвищенню рівня особистісної та громадянської компетентності. Участь у профорієнтаційних заняттях виступає потужним засобом стимулювання бажання учнів у подальшому здобути вищу економічну освіту, стати активним суб’єктом економічних відносин, розпочати власну справу.