Науковці ПНПУ імені В. Г. Короленка долучилися до обговорення результатів сертифікації вчителів математики

25 квітня 2024 р. на базі Полтавської академії неперервної освіти імені М. В. Остроградського відбулася робоча нарада, присвячена сертифікації вчителів математики. У зустрічі взяли участь заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко, представники освітянської спільноти Полтавщини та Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка представляла деканка факультету комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки Тетяна Барболіна.

Учасники зустрічі обговорили підсумки незалежного тестування вчителів математики як першого етапу сертифікації, чинники, які вплинули на результат, та можливі шляхи покращення професійної підготовки вчителів.

Тетяна Барболіна у своїй доповіді висвітлила досвід підготовки вчителів математики у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка. Тетяна Миколаївна проаналізувала врахування в освітніх програмах за спеціальністю 014.04 Середня освіта (Математика) вимог професійного стандарту вчителя, зокрема тих, які знаходять відображення в програмі сертифікації, охарактеризувала низку дієвих практик підготовки вчителя, навела приклади завдань з курсу «Методики навчання математики», аналогічних завданням зовнішнього незалежного тестування.

Колектив Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка продовжує систематичну роботу з удосконалення освітніх програм «Середня освіта (Математика та інформатика)», «Середня освіта (Математика і фізика)», «Середня освіта (Фізика і математика)», «Середня освіта (Математика)» з метою підготовки сучасного конкурентноспроможного вчителя математики. При оновленні освітніх програм будуть враховані і пропозиції, висловлені у процесі конструктивного обговорення під час робочої наради.