Короленківці взяли участь у заходах до 220-річчя із дня народження Михайла Остроградського
Цьогоріч відзначається 220 років із дня народження видатного математика, механіка, педагога, академіка кількох Академій наук, нашого земляка Михайла Васильовича Остроградського. 24 вересня, у день народження вченого, відбулося засідання круглого столу «Наукова спадщина М. В. Остроградського: історичні віхи та погляд у майбутнє», одним із співорганізаторів якого виступив Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка.
![](http://maths.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/09/1-1-721x1024.jpg)
Учасники круглого столу обговорили наукові здобутки та педагогічну спадщину Михайла Васильовича, роль постаті видатного вченого у сучасному суспільному житті, заходи щодо увічнення його пам’яті. Декан фізико-математичного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка розкрила теоретико-методичні основи педагогічної спадщини Михайла Остроградського, професор кафедри загальної педагогіки та андрагогіки Лариса Семеновська зупинилася на дидактичній спадщині та її потенціалі для сучасної освіти, старший викладач кафедри загальної фізики і математики Микола Красницький проаналізував особливості підготовки учнів до Обласних математичних змагань ім. М. В. Остроградського, які уже більше ніж 25 років проводяться на базі фізико-математичного факультету ПНПУ імені В. Г. Короленка.
![](http://maths.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/09/3-1024x498.jpg)
Також програма заходу включала онлайн-включення з круглого столу «Творча спадщина М.В. Остроградського: феномен поєднання фундаментальності й інноваційності», виступи директора Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Віталія Зелюка, проректора з наукової роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Сергія Шевчука, регіонального представника Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олега Пустовгара, директора «Науково-редакційного підрозділу центру по дослідженню історії Полтавщини» Полтавської обласної ради Олександра Білоуська, професора кафедри педагогічної майстерності Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського Надії Білик.
![](http://maths.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/09/2-1-1024x498.jpg)
На завершення учасники круглого столу поклали квіти до пам’ятника М. В. Остроградському.
![](http://maths.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/09/4-1024x690.jpg)