Короленківці взяли участь у заходах до 220-річчя із дня народження Михайла Остроградського

Цьогоріч відзначається 220 років із дня народження видатного математика, механіка, педагога, академіка кількох Академій наук, нашого земляка Михайла Васильовича Остроградського. 24 вересня, у день народження вченого, відбулося засідання круглого столу «Наукова спадщина М.  В. Остроградського: історичні віхи та погляд у майбутнє», одним із співорганізаторів якого виступив Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка.

Учасники круглого столу обговорили наукові здобутки  та педагогічну спадщину Михайла Васильовича, роль постаті видатного вченого у сучасному суспільному житті, заходи щодо увічнення його пам’яті. Декан фізико-математичного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка розкрила теоретико-методичні основи педагогічної спадщини Михайла Остроградського, професор кафедри загальної педагогіки та андрагогіки Лариса Семеновська зупинилася на дидактичній спадщині та її потенціалі для сучасної освіти, старший викладач кафедри загальної фізики і математики Микола Красницький проаналізував особливості підготовки учнів до Обласних математичних змагань ім. М. В. Остроградського, які уже більше ніж 25 років проводяться на базі фізико-математичного факультету ПНПУ імені В. Г. Короленка.

Також програма заходу включала онлайн-включення з круглого столу «Творча спадщина М.В. Остроградського: феномен поєднання фундаментальності й інноваційності», виступи директора Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Віталія Зелюка, проректора з наукової роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Сергія Шевчука, регіонального представника Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олега Пустовгара, директора «Науково-редакційного підрозділу центру по дослідженню історії Полтавщини» Полтавської обласної ради Олександра Білоуська, професора кафедри педагогічної майстерності Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського Надії Білик.

На завершення учасники круглого столу поклали квіти до пам’ятника М. В. Остроградському.