Викладачка кафедри загальної педагогіки та андрагогіки пройшла наукове стажування у Польщі
У сучасних умовах дистанційної освіти викладачі кафедри загальної педагогіки та андрагогіки продовжують збагачувати свій професійний рівень та підвищувати кваліфікацію. Протягом 01.11.2020 р. – 29.01. 2021 р. доцент кафедри загальної педагогіки та андрагогіки Леся Петренко пройшла наукове стажування для освітян за темою «Ключові компетенції викладачів» на базі Вищого Духовного Семінаріуму UKSW (м. Варшава, Польща).
![](http://maths.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/01/1-20-746x1024-746x1024.jpg)
![](http://maths.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/01/2-13-745x1024-745x1024.jpg)
Стажування було організоване Вищим Семінаріумом Духовним у Варшаві UKSW. Його мета – ознайомлення із європейськими підходами щодо питання наукового плагіату і популяризація академічної доброчесності, а також підвищення кваліфікації освітян і поглиблення співпраці в академічній та науковій галузі між Україною і Польщею.
Протягом стажування була розкрита низка актуальних тем, зокрема, «Організація навчального процесу. Соціальні та культурні компетенції та етичні принципи сучасного викладача», «Професійна рефлексія та підвищення кваліфікації вчителя», «Взаємодія в освітньому середовищі: зворотній зв’язок у викладанні та навчанні. Побудова комунікації в академічному середовищі» та «Робота з бібліотечною колекцією (електронні освітні та наукові ресурси)».
Особливо актуальними для опрацювання були такі теми: «Інноваційні методи навчання в університетах Польщі», «Академічна доброчесність в освітньому та дослідницькому середовищі: концепції, принципи та реалізація. Польський досвід», «Порівняльний аналіз польської та української систем освіти, загроз та можливостей їх розвитку», «Інтегративний підхід в організації навчального процесу. Педагогіка ресоціалізації».
Підсумком стажування стало написання індивідуальної підсумкової роботи (наукового есе) та її захист. Успішне проходження стажування засвідчив відповідний сертифікат.