В університеті відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Реформування вищої освіти в контексті забезпечення сталого розвитку суспільства»

У Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка 15–16 листопада 2022 р. відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Реформування вищої освіти в контексті забезпечення сталого розвитку суспільства», присвячена 30-річчю аспірантури та докторантури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Захід організувала кафедра загальної педагогіки та андрагогіки. До конференції долучилося більш ніж 290 учасників із Польщі, Бразилії, Канади, Німеччини, Тунісу та різних регіонів України: Києва, Вінниці, Волині, Умані, Полтави, Херсона, Запоріжжя, Харкова та ін.

Учасники зустрілися онлайн, щоб укотре засвідчити важливість реформування вищої освіти, презентувати й апробувати результати педагогічних досліджень, представити нові напрями й нові освітні ідеї, глибше пізнати доробок різних наукових шкіл України й зарубіжжя.

У перший день роботи наукового форуму з вітальним словом до учасників звернулися ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка професорка Марина Гриньова, яка схарактеризувала роль ПНПУ імені В. Г. Короленка у формуванні освітніх процесів у територіальних громадах. «ЗВО в умовах воєнного стану активно працює, виконує тилову роботу – зазначила ректорка. – Водночас ми проводимо навчальний процес, наукові заходи. Сьогодні науковці, аспіранти, магістранти, студенти зібралися обговорити на науковій конференції надважливу тему, якій у нашому університеті завжди приділяли належну увагу. Але я переконана, що саме такі заходи в глобальному вимірі формують український незламний дух, який приведе нас усіх на чолі зі Збройними Силами України до перемоги над росією».

Також учасників вітали проректор з наукової роботи професор Василь Фазан, очільниця фізико-математичного факультету, докторка фізико-математичних наук Тетяна Барболіна, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри загальної педагогіки та андрагогіки Володимир Мокляк.

Пленарне засідання стало справжнім науковим марафоном, який висвітлив актуальні проблеми сучасного стану і перспективи розвитку вітчизняних і зарубіжних закладів вищої освіти, концептуальні засади реформування вищої освіти в умовах сталого розвитку суспільства, особливості функціонування вищої педагогічної освіти сьогодення, теорію і практику STEM-освіти, провідні принципи діяльності закладів вищої освіти: автономію, самоврядування, колегіальність та ін. З перелічених питань доповіді виголосили Мірослав Паталон (Польща), Юрій Кращенко, Наталія Кононец, Катерина Лобач, Інна Осадченко, Анатолій Самодрин, Алла Куліченко, Руслан Басенко.

На завершенні пленарного засідання не лише підсумували результати наукових дискусій, а й окреслили перспективи подальшої співпраці. Доповіді учасників конференції будуть надруковані у кафедральному збірнику наукових праць «Дидаскал».

У другий день роботи конференції відбулася відкрита гостьова лекція на тему «Сучасна інтерпретація класичних методів виховання», яку провела Інна Іванівна Осадченко – доктор педагогічних наук, професор кафедри соціальної роботи та реабілітації Національного університету біоресурсів і природокористування України; голова ГО «Міжнародна асоціація сучасної освіти, науки та культури»; член редколегії журналу «Amazonia» (Scopus, Колумбія); головний редактор Вісника Польсько-української науково-дослідної лабораторії дидактики ім. Я. А. Коменського Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; заступник головного редактора зарубіжного наукового журналу «Балканско научно обозрение» (педагогічні та психологічні науки; Болгарія); заступник головного редактора зарубіжного наукового журналу «Научен вектор на Балканите» (педагогічні та психологічні науки; Болгарія); заступник головного редактора зарубіжного наукового журналу «Хуманитарни Балкански изследвания» (педагогічні та психологічні науки; Болгарія); головний редактор зарубіжного наукового журналу «Revistă ştiinţifică progresivă» (наукові напрями: педагогічні науки; психологічні науки; соціологічні науки; економічні науки, Молдова); головний редактор зарубіжного наукового журналу «Jurnalul Umanitar Modern» (наукові напрями: мовознавство; літературознавство; політичні науки, юридичні науки; педагогічні науки; психологічні науки; історичні науки, філософські науки, Молдова).

На лекції з застосуванням інтерактивних методів взаємодії з аудиторією було висвітлено основні сучасні проблеми педагогів-практиків, важливість особистісно орієнтованого підходу до виховання, класифікацію методів виховання; закцентовано увагу на класифікації сучасних методів виховання на засадах особистісно орієнтованого підходу; схарактеризовано словесні методи виховання й метод прикладу. Лекція викликала інтерес в учасників конференції, адже вдало побудований зворотній зв’язок і затишна атмосфера сприяли ефективній співпраці. Присутні на заході викладачі, студенти, магістранти, аспіранти дають схвальні відгуки й висловлюють сподівання на подальшу співпрацю.

Учасники конференції отримають сертифікати про участь у науковому заході. Невдовзі відеозаписи пленарних і секційних засідань, окремі презентаційні матеріали доповідачів будуть опубліковані на офіційних ресурсах організаторів.

Організаційний комітет Міжнародної науково-практичної конференції висловлює подяку всім, хто долучився до проведення наукової події. Висловлюємо щирі сподівання, що конференція сприятиме розвитку вищої освіти в Україні та світі.

Дякуємо всім, хто долучився і створив наукове свято!

Дякуємо ЗСУ!

Працюємо далі.