Доцент Сергій Степаненко підвищив рівень професійної компетентності у сфері комерціалізації перспективних наукових розробок та проєктів

Протягом вересня – листопада 2020 р. завідувач кафедри політекономії Сергій Степаненко пройшов курс навчання за циклом вебінарів, організованих Українським інститутом науково-технічної експертизи та інформації у рамках реалізації проєкту «Розвиток міжрегіональної мережі трансферу технологій».

Науковими керівниками вебінарів були такі знані фахівці: Юрій Капіца – доктор юридичних наук, директор Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України, Лілія Тимощик – кандидат економічних наук, судовий експерт, оцінювач, завідувач лабораторії економічних досліджень Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, Олексій Васильєв – кандидат технічних наук, директор Асоціації «ІНФОРМАТІО-КОНСОРЦІУМ», патентний повірений України, Людмила Батенко – кандидат економічних наук, професор кафедри менеджменту КНЕУ, провідний фахівець у сфері управління проектами, магістр бізнес-освіти (Університет економіки й права Екс, Франція), сертифікований менеджер з управління якістю Німецької та Європейської асоціацій якості, сертифікований тренер німецької організації REFA, Петро Мельник-Мельников – кандидат технічних наук, науковий співробітник відділу менеджменту наукових досліджень та інновацій Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р. Є. Кавецького НАН України.

Впродовж трьох місяців у вебінарах взяло участь понад 250 представників закладів вищої освіти та наукових установ, галузевих інститутів, інститутів післядипломної освіти, науковців, винахідників, патентних повірених, судових експертів, аспірантів, студентів, інших зацікавлених осіб.

Тематика вебінарів викликала велику зацікавленість. Були розглянуті теоретичні і практичні аспекти: маркетингових, патентних та патентно-кон’юнктурних досліджень об’єктів права інтелектуальної власності; розробки бізнес-плану з комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності та взаємодії з потенційними інвесторами; оцінки вартості та обліку об’єктів права інтелектуальної власності; розподілу прав інтелектуальної власності у договорах на виконання досліджень та розробок з національними та іноземними замовниками; укладання договорів про трансфер технологій; комерціалізації науково-технічних розробок.

Під час проведення кожного вебінару у чаті відбувався продуктивний обмін думками щодо визначених тем.

За підсумками циклу вебінарів учасники отримали багато нових знань та практичних порад, які знадобляться їм у подальшій роботі.