Викладачі фізико-математичного факультету взяли участь в онлайн-зустрічі з вчителями фізики Німеччини
21 червня 2022 р. в онлайн-форматівідбулася зустріч вчителів фізики Німеччини з вчителями природничих наук України «Network-meeting for Ukrainian Science Teachers». Захід організували за сприяння Німецького фізичного товариства (DPG). Мета зустрічі – побудувати мережу комунікацій українських вчителів з німецькими колегами та з’ясувати, як ми можемо допомагати один одному під час війни в Україні. До обговорення долучилися викладачі фізико-математичного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/06/foto1-1024x576.jpg)
Зі вступними словами до присутніх звернулися Президент Німецького фізичного товариства Йоахім Ульріх (Joachim Ullrich), віцепрезидент Українського фізичного товариства Михайло Білоголовський та модератор заходу Івонн Штрук (Yvonne Struck).
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/06/foto2-1024x576.jpg)
Асистент Виконавчої ради Німецького фізичного товариства Аня Мецельтін (Anja Metzelthin) у доповіді окреслила актуальні напрямки діяльності та перспективи розвитку Німецького фізичного товариства, а також висвітлила сподівання й очікування організаторів від проведення зустрічі.
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/06/foto3-1024x576.jpg)
Українські вчителі Костянтин Ковтуненко і Олексій Воронкін розповіли німецьким колегам про неспровоковану агресію Росії проти України і жахливі наслідки військових дій для мирного населення, зокрема для дітей, батьків та учителів, навчального процесу в Україні.
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/06/foto4-1024x576.jpg)
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/06/foto5-1024x576.jpg)
Спілкування продовжилося у межах кількох тематичних груп, де учасники вільно обговорювали сучасні освітні проблеми, зокрема й ті, з якими стикаються тимчасово переміщені особи з України – учні та вчителі – у навчальних закладах Німеччини під час вивчення природничих дисциплін. До спілкування активно долучилися близько 60 учасників заходу, переважну більшість яких склали вчителі фізики і математики, проте в обговоренні взяли участь також викладачі біології, хімії, іноземних мов, історії.
Підводячи підсумки зустрічі, організатори висловили надію, що онлайн-зустріч надасть можливості започаткувати співробітництво між українськими та німецькими педагогами, зокрема й у створенні та виконанні спільних навчальних проєктів та обміні практичним досвідом.