На кафедрі політекономії відбулася нумізматична виставка “З історії грошей”
В рамках участі у міжнародному проєкті Global Money Week (Всесвітнього тижня грошей або фінансової обізнаності) на кафедрі політекономії відбулася нумізматична виставка “З історії грошей”.
Грошовий обіг завжди був безпосередньо пов’язаний з економікою держави, суспільно-політичними подіями. Саме тому вивчення історії грошей – це можливість з нового оригінального боку подивитися на історію нашої держави.
![](http://maths.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/03/MyCollages-11-1024x640.jpg)
Виставка була створена на основі приватних нумізматичних і боністичних колекцій Сергія Степаненка, Тетяни Непокупної та Олени Годзь і складалася з таких експонатів:
Монети (срібні, мідні): царської Росії XVIII–XX ст.; радянські монети 20-80 рр. XX ст. (зокрема, колекція ювілейних рублів); колекційні монети сучасної України; монети іноземних держав ХХ ст.
Паперові грошові знаки: царської Росії ХІХ–поч. ХХ ст., паперові гроші часів німецької окупації України (карбованці Рейхскомісаріату Україна), казначейські білети СРСР, паперові гроші держав близького та далекого зарубіжжя.
![](http://maths.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/03/MyCollages-14-1024x640.jpg)
Особливий інтерес відвідувачів викликали відрізні купони Української РСР, Купонокарбованці незалежної України. Присутні мали змогу прослухати міні-лекцію Сергія Степаненка про історію розвитку грошей на українських теренах.
Виставку відвідали близько 50 осіб, серед яких науково-педагогічні працівники та студенти фізико-математичного та інших факультетів, співробітники служб та підрозділів університету. Студенти освітньої програми “Економіка” ознайомилися із виставкою дистанційно під час зум-конференції.
![](http://maths.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/03/MyCollages-13-1024x640.jpg)
Під час виставки було проведено круглий стіл “Розвиток грошової системи України”, у ході якого Сергій Степаненко, Тетяна Непокупна, Борис Шевченко, Людмила Матяш, Олег Саєнко, Лариса Яковенко та Олександр Сакало поділились враженнями від колекції, виклали свої думки щодо етапів розвитку грошової системи України, а також висловили побажання щодо використання колекції в якості наочного матеріалу у навчальному процесі, зокрема при підготовці студентів на освітній програмі «Економіка».
Доступ до виставки відбувався з дотриманням карантинних обмежень.
Організатори нагадують, що в рамках заходів Global Money Week усі бажаючі можуть перевірити свій рівень фінансової грамотності, пройшовши коротке онлайн-тестування за покликанням: Тест “Фінансова грамотність”