На кафедрі політекономії відбулася нумізматична виставка “З історії грошей”

В рамках участі у міжнародному проєкті Global Money Week (Всесвітнього тижня грошей або фінансової обізнаності) на кафедрі політекономії відбулася нумізматична виставка “З історії грошей”.

Грошовий обіг завжди був безпосередньо пов’язаний з економікою держави, суспільно-політичними подіями. Саме тому вивчення історії грошей – це можливість з нового оригінального боку подивитися на історію нашої держави.

Виставка була створена на основі приватних нумізматичних і боністичних колекцій Сергія Степаненка, Тетяни Непокупної та Олени Годзь і складалася з таких експонатів:

Монети (срібні, мідні): царської Росії XVIII–XX ст.; радянські монети 20-80 рр. XX ст. (зокрема, колекція ювілейних рублів); колекційні монети сучасної України; монети іноземних держав ХХ ст.

Паперові грошові знаки: царської Росії ХІХ–поч. ХХ ст.,  паперові гроші часів німецької окупації України (карбованці Рейхскомісаріату Україна),  казначейські білети СРСР,  паперові гроші держав близького та далекого зарубіжжя.

Особливий інтерес відвідувачів викликали відрізні купони Української РСР, Купонокарбованці незалежної України. Присутні мали змогу прослухати міні-лекцію Сергія Степаненка про історію розвитку грошей на українських теренах.

Виставку відвідали близько 50 осіб, серед яких науково-педагогічні працівники та студенти фізико-математичного та інших факультетів, співробітники служб та підрозділів університету. Студенти освітньої програми “Економіка” ознайомилися із виставкою дистанційно під час зум-конференції.

Під час виставки було проведено круглий стіл “Розвиток грошової системи України”, у ході якого Сергій Степаненко, Тетяна Непокупна, Борис Шевченко, Людмила Матяш, Олег Саєнко, Лариса Яковенко та Олександр Сакало поділились враженнями від колекції, виклали свої думки щодо етапів розвитку грошової системи України, а також висловили побажання щодо використання колекції в якості наочного матеріалу у навчальному процесі, зокрема при підготовці студентів на освітній програмі «Економіка».

Доступ до виставки відбувався з дотриманням карантинних обмежень.

Організатори нагадують, що в рамках заходів Global Money Week усі бажаючі можуть перевірити свій рівень фінансової грамотності, пройшовши коротке онлайн-тестування за покликанням: Тест “Фінансова грамотність”