Кафедра загальної фізики і математики провела профорієнтаційний захід для ліцеїстів фізико-математичного профілю Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1 ім. І. П. Котляревського
19 травня 2023 року кафедра загальної фізики і математики провела профорієнтаційний захід для ліцеїстів фізико-математичного профілю КЗ «Полтавський міський багатопрофільний ліцей № 1 ім. І. П. Котляревського Полтавської міської ради Полтавської області».
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/001-1024x682.jpg)
Із вітальним словом до ліцеїстів звернулася декан факультету комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки, докторка фізико-математичних наук, професорка Тетяна Барболіна, яка розповіла про переваги навчання та особливості освітніх програм факультету, цікаве студентське життя і перспективи працевлаштування здобувачів освіти. Тетяна Миколаївна запросила ліцеїстів вступати на спеціальності факультету комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/002-1-1024x682.jpg)
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/003-1024x682.jpg)
Викладачі кафедри загальної фізики і математики підготували цікаві та змістовні зустрічі на трьох окремих локаціях – у модулях «Математика», «Фізика» та «Астрономія».
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/004-1024x682.jpg)
У модулі «Математика» доцентка Любов Черкаська запросила ліцеїстів у світ математичних софізмів та оптичних ілюзій. В інтерактивному режимі ліцеїсти включились у роботу по з’ясуванню сутності арифметичних, алгебраїчних і геометричних софізмів та відшуканню логічних помилок у доведеннях. Дізнавшись про математичну сутність і прикладне значення оптичних ілюзій, учні розглянули яскраві приклади ілюзій глибини, розміру та руху.
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/005-1024x682.jpg)
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/006-1024x682.jpg)
У модулі «Фізика» доцент Григорій Кузьменко познайомив ліцеїстів з віртуальними фізичними лабораторіями. Серед іншого, охочі мали можливість самостійно зібрати електричне коло на мультимедійній дошці. На основі віртуальних лабораторних робіт були запропоновані проблемні задачі, які вимагали креативного нестандартного мислення.
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/007-1024x682.jpg)
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/008-1024x682.jpg)
У модулі «Астрономія» доцент Олексій Хорольський провів навчально-розважальну вікторину «Крок до зірок», де ліцеїстів чекали цікаві запитання про планети, супутники і малі тіла Сонячної системи, про Сонце і зорі, про нашу Галактику і Всесвіт. Ліцеїсти, які відповіли на найбільшу кількість запитань, отримали заохочувальні призи. Також учнів запросили взяти участь у Всеукраїнських читаннях, присвячених пам’яті Ю. В. Кондратюка, які щороку у кінці червня відбуваються на факультеті.
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/009-1024x682.jpg)
В.о. голови наукового сектору студентської ради факультету Анастасія Ремига презентувала освітні програми факультету та розповіла про барвисте студентське життя і дозвілля здобувачів освіти, підкресливши роль студентського самоврядування в діяльності університету. Ліцеїсти мали можливість поспілкуватися та отримати відповіді на запитання у неформальній атмосфері.
![](http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/010-1024x682.jpg)
Насамкінець ліцеїсти подякували викладачам і декану факультету за свято Науки та приємно і корисно проведений час. А ми запрошуємо ліцеїстів приєднатися до студентської родини Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка та розкрити свій науковий потенціал на факультеті комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки!