Марченко Валентин Олександрович

кандидат фізико-математичних наук,  доцент, заступник декана фізико-математичного факультету

Контактна інформація

Службова адреса: 36000 м. Полтава, вул. Остроградського, 2

Телефон деканату: (05322) 54-54-06

e-mail: math.pnpu@ukr.net

Трудова і професійна діяльність

У 1980 р. – вступив на механіко-математичний факультет Київського державного університету. У 1982 р. перевівся на фізико-математичний факультет Полтавського державного педагогічного інституту ім. В.Г. Короленка, який закінчив у 1984 р. і отримав кваліфікацію вчителя математики.

1984 – 1986 рр. – служба в Радянській Армії.

Із 1986 р. – асистент кафедри математики Полтавського педінституту. Із цим навчальним закладом пов’язана подальша трудова діяльність. Виняток становить навчання в аспірантурі Інституту математики АН УРСР (1986 –1989 рр.).

У 1989 р. захистив кандидатську дисертацію на тему “Підгрупова структура узагальнених груп Галілея і редукція деяких хвильових рівнянь” зі спеціальності “Диференціальні рівняння і математична фізика” в Інституті математики АН УРСР під керівництвом доктора фізико-математичних наук, професора, члена-кореспондента АН УРСР Фущича В.І., а у 1995 р. отримав учене звання доцента.

Із вересня 2003 р. заступник декана фізико-математичного факультету.

Має галузеві нагороди: знак “Відмінник освіти України” – 01.12.1999 р., знак “Петро Могила” – 14.03.2012 р.

Навчальна і методична робота

Викладає проективну геометрію і методи зображень, аналітичну геометрію, диференціальну геометрію і топологію, основи геометрії, числові системи, а також керує написанням магістерських робіт.

Автор 15 навчально-методичних посібників для вищої та середньої шкіл, серед яких збірник тестів з математики для підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з грифом Міністерства освіти і науки України.

Наукова робота

Працює над науковою проблемою „Теоретико-алгебраїчні методи дослідження диференціальних рівнянь математичної фізики ”. Автор понад 70 наукових публікацій.

За підсумками участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у галузі “Математичні науки” (науковий керівник В.О. Марченко) нагороджені такі студенти: Н.А. Лисенко (2007-2008 н. р., диплом ІІІ ступеня), О.В. Приходько (2009-2010 н. р., диплом І ступеня), В.В. Варич (2010-2011 н. р., диплом ІІІ ступеня).

У 2011-2012 н. р. під науковим керівництвом В.О. Марченка студент В.О. Корецький на заключному етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики для педагогічних ВНЗ посів друге місце.

Організаційна робота

Член вченої ради факультету; голова журі ІІІ етапу, член журі IV етапу Всеукраїнської олімпіади з математики для школярів; голова журі І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з математики; голова журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України; голова журі Обласних математичних змагань імені М.В. Остроградського.

Завантажити список публікацій