Макаренко Катерина Степанівна

кандидат педагогічних наук,  доцент

Контактна інформація

Службова адреса: 36000 м. Полтава, вул. Остроградського, 2

Телефон кафедри: (05322) 2-57-20

e-mail: pnpu20@gmail.com

Трудова і професійна діяльність

Закінчилав 1985 році Полтавський державний педагогічний інститут імені В.Г. Короленка і отримала кваліфікацію вчителя фізики і математики.

Після закінчення інституту працювала вчителем фізики і математики в Новосанжарському районі.

З 1989 р. – асистент кафедри теоретичної фізики Полтавського педінституту. Із цим навчальним закладом пов’язана подальша трудова діяльність. Виняток становить навчання в аспірантурі Науково-дослідному інституті педагогіки (м. Київ) з 1991 по 1994 рр..

У 1994 р. захистила кандидатську дисертацію на тему “Формування в учнів елементів дедуктивного методу міркування в процесі пояснення явищ природи на основі фізичних теорій” зі спеціальності „Методика викладання фізики” в Українському державному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова під керівництвом доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена АПН України Гончаренка С.У., а у 2004 р. отримала вчене звання доцента.

Нагороджена Грамотою за сумлінне виконання своїх обов’язків, значні досягнення в роботі та у зв’язку з відзначенням 60-річчя з дня присвоєння університету імені Володимира Галактіоновича Короленка, а також Почесною грамотою Полтавської обласної державної адміністрації – березень 2010 р.

Навчальна і методична робота

Викладає методику навчання фізики, методику навчання фізики у профільній школі, методику навчання фізики у вищій школі і технології навчання фізики, а також керує написанням магістерських робіт.

Автор навчально-методичних посібників для вищої та середньої шкіл.

Наукова робота

Працює над науковою проблемою „Формування мислення учнів загальноосвітньої школи”. Автор понад 50 наукових публікацій.

Завантажити список публікацій